Puzzle ekologiczne dla dzieci Oszczędzanie wody

Woda jest bezcennym towarem, niezbędnym do życia na planecie Ziemia i rzadkim zasobem: dlaczego nie uczyć tego dzieci? Podczas zabawy w Oszczędzanie wody dzieci dowiadują się, która zachowania należy przyjąć, aby nie zmarnować tego cennego zasobu, poprzez działania proponowane przez zwierzęta morskie przedstawione na elementach układanki. Sekwencje przedstawione w grze są łatwo zrozumiałe i powtarzalne w życiu codziennym, osiągając cel edukacyjny dzięki przyjemności grania w fajną grę. Zabawa jest uprzywilejowanym narzędziem dla dziecka, pozwala uczyć się, wyrażać, rozwijać swój wewnętrzny świat i porównywać go z otoczeniem i rzeczywistością. 

Układanka ekologiczna Oszczędzanie Wody Saving Water

Ekopuzzle Oszczędzanie wody to prosta układanka dla dzieci z motywem zwierzątek, która rozwija u dziecka spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zaznajamia ze światem zwierząt morskich. To idealne puzzle dla dzieci i pierwsza gra edukacyjna dla 2 latka. Bawiąc się puzzlami dziecko uczy się wyrażać i rozwijać swój wewnętrzny świat a następnie porównywać go z otaczającą rzeczywistością. Dużą uwagę zwrócono na dobór kolorów i obrazów w układance. Łatwość, z jaką można rozszyfrować zwierzątka, sprzyja nauce języków, rozwojowi inteligencji przestrzennej. Różnorodność morza i przedstawione stworzenia pozwolą dziecku nauczyć się ich nazw, poszerzając tym samym jego słownictwo. Puzzle dla 2 latka pomogą zbudować u dziecka dobre, ekologiczne nawyki. Pokazując dziecku prawidłowe zachowania zwierzątek w trakcie zabawy, mali gracze odkrywają znaczenie wody i razem z uroczymi towarzyszami uczą się jak ją oszczędzać.

Podczas zabawy z układanką dzieci dowiedzą się, jak ważne jest:
• korzystanie z prysznica zamiast wanny
• zakręcanie wody podczas mycia zębów i rąk
• mycie owoców i warzyw w pojemniku i ponowne wykorzystanie wody do innych celów
• nie zaśmiecanie akwenów wodnych
• oszczędzanie wody np. podczas mycia samochodu
• poszanowanie zasobów i innych żywych istot zamieszkujących planetę Ziemię

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego dobrym pomysłem jest przestrzeganie zasad pokazanych przy użyciu puzzli również podczas codziennych, rodzinnych rytuałów.
Elementy gry planszowej mają krawędzie w dwóch, odmiennych kolorach: czerwona krawędź obrazka oznacza nieekologiczne zachowanie a zielona pokazuje prawidłowy sposób obchodzenia się z wodą.

Podstawowe zasady gry:
Zadaniem dziecka jest połączenie w pary dwóch obrazków prezentujących jednakowe zwierzątko morskie.
Zadaniem osoby dorosłej jest nazwanie zwierzątek, wyjaśnienie dziecku w prosty sposób skąd wiemy, że dane zwierzątko zamieszkuje morza i oceany a następnie wytłumaczenie dziecku różnic w zachowaniach zwierzątek i wskazanie tych pożądanych z uwagi na aspekt ekologiczny.

Możliwe warianty gry wg. wieku:
1. Wiek: 2+
Osoba dorosła wybiera w myślach obrazek bez wskazywania i nazywania go, opisuje
dziecku zwierzątko, które jest na obrazku.
Zadaniem dziecka jest znalezienie 2 jednakowych zwierzątek i połączenie 2 elementów układanki w całość.
Gratulujemy dziecku a następnie pokazujemy na obrazku zachowanie zwierzątka, które zasłużyło na szczególną pochwałę z uwagi na ekologiczną postawę i oszczędzanie wody (obrazek z zieloną krawędzią). Wyjaśniamy różnice w zachowaniach.
Idealna gra planszowa dla 2 latka.
2. Wiek: 3+
Dzielimy wszystkie 24 elementy układanki na ekologiczne zachowania (krawędź zielona) i te, które wiążą się z marnowaniem wody (krawędź czerwona), tak aby otrzymać po 12 puzzli z każdej kategorii zachowań.
Osoba dorosła dysponuje tylko puzzlami z puli kart oznaczonych czerwonymi krawędziami.
Kładzie karty jedna na drugiej, obrazkami do dołu. Losuje pierwszą kartę z niepożądanymi zachowaniami i kładzie ją obrazkiem do góry.
Zadaniem dziecka, w trakcie swojej tury, jest położenie na stosie puzzla z tym samym zwierzątkiem, które reprezentuje godne pochwały zachowanie. Gracz, który nie ma pasującej karty traci kolejkę.
Grę wygrywa uczestnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.
3. Wiek: 4+
Dzielimy puzzle na kategorie zwierząt morskich zgodnie z poniższymi propozycjami:
• z płetwami, z odnóżami/szczypcami, z mackami
• wodne, wodno-lądowe
• ssaki, ryby, skorupiaki
Potrzebne będą pojemniki do przyporządkowania zwierzątek zgodnie z opisanymi powyżej zasadami. Najlepiej narysować lub nakleić na każdym z pudełek zwierzątko reprezentujące daną kategorię.
Wszystkie karty rozrzucamy na podłodze, za nimi stawiamy oznakowane pojemniki.
Zadaniem dziecka jest umieszczenie puzzli w odpowiednich pojemnikach.
To tylko przykłady zabawy puzzlami Saving Water od Adventerra Games.
Zachęcamy do szukania nowych możliwości i dzielenia się nimi np. na naszych Social Media, tym samym powstaną nowe gry edukacyjne dla 4 latka.

NAGRODY

Hot Diggity Awards Winner 2021
Mom's Choice Awards
Pal Award
Pal Top Ten
The Nationa Parenting Center Seal of Approval
STEM.ORG AUTHENTICATED - EARLY CHILDHOOD PRODUCT

INFORMACJE

WIEK: 2+

GRACZY: 2

24 PUZZLE

TEMATYKA

Oszczedzanie wody

oszczędzanie wody

zwierzęta i natura

zwierzęta i natura

NASZE GRY

bez plastiku

bez plastiku

materiały z recyklingu i w 100% do recyklingu

materiały z recyklingu i w 100% do recyklingu

materiały z certyfikatem FSC

materiały z certyfikatem FSC

pakowane w biodegradowalną folię

pakowane w biodegradowalną folię

Wyłączny dystrybutor:

Mamy to my Agnieszka Stępień
Pożarowa 3/16
03-309 Warszawa
kontakt@mamytomy.pl