Gra planszowa memory dla dzieci Segregacja śmieci – Hungry Bins Adventerra Games

Gra planszowa dla dzieci, memory, która przybliża tematykę segregacji śmieci. Dzieci odkrywają różne rodzaje odpadów i uczą się rozpoznawać odpowiednie dla nich pojemniki.

Gra planszowa memory dla dzieci Segregacja śmieci – Hungry Bins Adventerra Games

Nie marnuj! Lepiej poddać recyklingowi! Wyjaśnienie tej idei dzieciom jest bardzo ważne, ale może być dla nich trudne.

Edukacja ekologiczna w przedszkolu czy w domu, poprzez zabawę uroczymi, zawsze głodnymi koszami na śmieci, ułatwia dzieciom zrozumienie istoty segregacji odpadów.
Dzieci chętnie przyswajają wiedzę o przyrodzie i ochronie środowiska jeśli pokażemy im jak w łatwy sposób można nadać rzeczom i produktom drugie życie. Aktualnie dzieci rodzą się w czasach większej dbałości o planetę i szacunku do niej. Przyzwyczajane są w domu, w szkole i w przedszkolu do oglądania różnych pojemników do sortowania odpadów. W połączeniu z szybkością uczenia się i przyswajania przez nie pożądanych zachowań łatwo osiągniemy zamierzone efekty.

Oprócz nauki jak sortować śmieci, w trakcie gry memory Hungry Bins (głodne kosze), dziecko rozwija umiejętności takie, jak:
• logiczne myślenie i rozumowanie
• rozwiązywanie problemów
• pamięć i spostrzegawczość
• zdolność obserwacji i kategoryzacja
• wiedza i umiejętności językowe

Dużą uwagę zwrócono w grze planszowej na dobór kolorów i obrazków. Aby ułatwić naukę i skojarzenia, zarówno kolory pojemników jak i brzegi kartonowych żetonów ilustrujących właściwe dla koszy rodzaje odpadów, są w tych samych kolorach. Zabawne, wygłodniałe miny koszy na śmieci i dbałość o szczegóły sprawia, że gra planszowa memory przyciąga wzrok i jest w stanie zainteresować i zająć dziecko na przez długi czas.

Podstawowe zasady gry:
Gra składa się z 32 okrągłych kart (16 par). Karty należy ułożyć grzbietem do góry na płaskiej powierzchni. Gracze kolejno wybierają dwie karty i obracają je zdjęciem do góry. Jeśli gracz znajdzie parę, zatrzymuje jedną z kart przed sobą, a drugą wkłada do odpowiedniego pojemnika na odpady. Jeśli karty nie pasują do siebie, gracz odwraca je zdjęciem do dołu i pozostawia w tym samym miejscu, a kolejka przechodzi na następnego gracza. Koniec gry następuje, kiedy gracze zebrali wszystkie karty. Wygrywa gracz z największą liczbą
kart. Gra memory jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia do 6 lat.

Możliwe warianty gry wg. wieku:
1. Wiek 3+
Wszystkie karty rozkładamy na płaskiej powierzchni. Następnie osoba dorosła wybiera jedną kartę do zaprezentowania i bez wskazywania na nią, opisuje dziecku cechy przedstawionego przedmiotu. Dziecko identyfikuje opisany element i umieszcza go we właściwym pojemniku.
2. Wiek 4+
Gra planszowa dla co najmniej dwóch graczy.
Karty dzielimy na dwa identyczne zestawy (po 16 sztuk). Umieszczamy jeden z dwóch zestawów w pojemniku (np. pudełku po butach lub płatkach śniadaniowych) i rozdajemy uczestnikom karty do pary z drugiego zestawu.
Następnie osoba dorosła wyciąga jedną kartę z pojemnika, a dziecko, które trzyma tą samą kartę
przeszukuje najbliższe otoczenie w poszukiwaniu przedstawionego na obrazku przedmiotu (np. plastikowej butelki, szklanej butelki, pojemnika z/po jogurcie, etc.)
Dopiero po wykonaniu prawidłowo zadania i po otrzymaniu potwierdzenia osoby dorosłej dziecko może włożyć kartę do odpowiedniego pojemnika.
Na wykonanie każdego zadania dajemy 1 minutę.
Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zostanie bez kart.
3. Wiek 5+
Ta gra wymaga udziału co najmniej 3 osób (dwóch drużyn).
Podziel dzieci na dwie drużyny i włóż wszystkie karty do woreczka.
Dziecko z jednej drużyny losuje kartę z woreczka i nie pokazując jej nikomu, wypowiada na głos kategorię, do której należy przedmiot na obrazku: plastik, szkło, papier lub bio odpady.
Typuje dziecko z drużyny przeciwnika. Gracz, który został wywołany do odpowiedzi musi podać nazwą przedmiotu z tej samej kategorii (np. kartka papieru, jabłko, plastik, szkło itp.).
Nie trzeba zgadywać przedmiotu widocznego na wylosowanej karcie, wystarczy go nazwać. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, zespół odpowiadający otrzymuje 2 punkty; jeśli odpowiedź jest błędna, drużyna traci 1 punkt. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 10 punktów, wygrywa.

NAGRODY

Hot Diggity Awards Winner 2021
PAL AWARD
STEAM.ORG - EARLY CHILDHOOD PRODUCT
Toy Insider Winner - Top Summer Toys
The Nationa Parenting Center Seal of Approval
Mom's Choice Awards

INFORMACJE

WIEK: 3-6

GRACZY: 2-4

TEMATYKA

segregacja śmieci

natura i zwierzęta

NASZE GRY

bez plastiku

bez plastiku

materiały z recyklingu i w 100% do recyklingu

materiały z recyklingu i w 100% do recyklingu

materiały z certyfikatem FSC

materiały z certyfikatem FSC

pakowane w biodegradowalną folię

pakowane w biodegradowalną folię

Wyłączny dystrybutor:

Mamy to my Agnieszka Stępień
Pożarowa 3/16
03-309 Warszawa
kontakt@mamytomy.pl