NASZE GRY SĄ WARTOŚCIOWE

Naszym celem jest nauka przez zabawę w trosce o naszą planetę, poszanowanie natury i środowiska. W czasie deszczu Dzieci się nie nudzą! A przy okazji zdobywają cenne umiejętności. Pamięć wzrokowa, koncentracja, koordynacja ręka-oko, czy logiczne myślenie to dopiero początek zdolności jakie zapewniają Dziecku gry planszowe Adventerra. Do niewątpliwych wartości edukacyjnych, przekazywanych w formie zabawy, należy zaliczyć aspekty związane z dbaniem o środowisko naturalne, czy zwierzęta którym grozi wyginięcie. Dzieci, grając w gry, poznają odpowiedzi m.in. na pytania takie jak: dlaczego segregacja śmieci jest ważna i jakie korzyści dla nich samych i planety płyną z jedzenia sezonowych warzyw czy owoców? Gry Adventerra uczą też oszczędzania i rozsądnego korzystania z zasobów matki Ziemi.

ŚRODOWISKO I EKOLOGIA
Środowisko
Nauka przez zabawę
Nauka przez zabawę
Eko-zrównoważone
Ekologia

GRY DLA DZIECI I ŚRODOWISKA

Miłość do środowiska jest wspólnym wątkiem wszystkich naszych gier; jesteśmy jedyną firmą na świecie z katalogiem gier skupionych wyłącznie na tematyce środowiskowej! Wszystkie gry są poświęcone jednemu lub kilku tematom środowiskowym przedstawionym w prosty i przyjemny sposób. Te motywy w zabawnych grach przyciągają zainteresowanie dzieci i pomagają im zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności i zdolności.
Gramy razem dla lepszej przyszłości naszej planety!
Markę Adventerra Games tworzą ludzie, których połączyła wspólna pasja do gier planszowych i zamiłowanie do natury. Gry przeznaczone są dla Dzieci i dla dorosłych, którzy uwielbiają się bawić tylko czasem wstydzą się do tego przyznać :)

Oszczedzanie wody

oszczędzanie wody

Oszczedzanie energii

oszczędzanie energii

recykling

segregacja odpadów

zwierzęta i natura

zwierzęta i natura

żywność

zdrowa żywność

zrównoważona mobilność

zrównoważona mobilność

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Wierzymy, że uświadomienie Dzieciom tematów środowiskowych, pomoże im wyrosnąć na lepszych dorosłych, szanujących innych ludzi, zwierzęta i planetę, na której wszyscy razem żyjemy. Priorytetem, jaki powinna spełniać każda gra planszowa, jest zapewnienie jej wartości edukacyjnych. Dlatego w Adventerra Games przy doborze i badaniu każdego tematu przewodniego planszówki, biorą udział Dzieci, edukatorzy, pedagodzy i eksperci z danej dziedziny. Dzięki tak kompleksowemu podejściu, 20-letniej współpracy z przedszkolami i szkołami, gry planszowe Adventerra Games są bogate w treści dydaktyczne i gwarantują wysoki poziom przyswajania wiedzy.

EKOLOGIA

Tworzymy gry planszowe, które szanują środowisko. Wszystkie gry planszowe Adventerra Games to prawdziwi przyjaciele środowiska! Są wykonane z wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% podlegających recyklingowi. Nie zawierają żadnych tworzyw sztucznych. Nawet przezroczysta folia, której używa się do zabezpieczenia pudełka, pochodzi z trzciny cukrowej i ... tak, jest biodegradowalna!

SZWAJCARSKI DESIGN

Wszystkie gry zostały wymyślone, zaprojektowane i opracowane w Szwajcarii. Są produkowane w Europie, aby zapewnić większą kontrolę nad jakością komponentów i spełniać najsurowsze normy dotyczące bezpieczeństwa Dzieci. Współpraca z dostawcami, którzy są blisko, magazyn centralny we Włoszech, fabryki w Polsce i we Włoszech, wszystko to ma realny wpływ na zmniejszenie emisji CO2 i ślad ekologiczny wynikający z transportu i przepływu surowców. 

Wyłączny dystrybutor:

Mamy to my Agnieszka Stępień
Pożarowa 3/16
03-309 Warszawa
kontakt@mamytomy.pl