Puzzle ekologiczne Ochrona środowiska – Respect the Earth 

Dzięki tym mini łamigłówkom dzieci odkrywają codzienne czynności, które mogą pomóc Ziemi. Gracze odtwarzają codzienne czynności za pomocą samokorygujących połączeń oraz tła i postaci przedstawionych na elementach. Dodatkowo zielone i czerwone krawędzie figur pomagają graczom odróżnić prawidłowe działania od złych nawyków.

Układanka ekologiczna Ochrona środowiska - Respect the Earth

Prosta układanka dla dziecka, która ćwiczy pamięć wzrokową, rozwija zdolności manualne, poznawcze oraz stymuluje myślenie przyczynowo-skutkowe.
Bawiąc się puzzlami dziecko uczy się wyrażać i rozwijać swój wewnętrzny świat a następnie porównywać go z otaczającą rzeczywistością.
Dużą uwagę zwrócono na dobór kolorów i obrazów w układance a także na pokazanie różnych grup etnicznych, dzięki czemu dziecko zwiększa swoją świadomość i tolerancję dla różnic kulturowych. Gra o zmianach klimatycznych uczy dziecko również szacunku dla planety.

Puzzle Ochrona Środowiska marki Adventerra Games pomagają dzieciom przyswajać łatwo powtarzalne czynności dnia codziennego i budują świadomość ekologiczną.

Angażując dzieci w gry ekologiczne z motywem przewodnim „ochrona środowiska”, uczymy je:
• poszanowania zasobów naturalnych takich jak: woda, czy prąd
• segregacji śmieci
• świadomego działania na rzecz zmniejszania zanieczyszczenie powietrza
• nie marnowania jedzenia
• rozsądnego zużywania energii elektrycznej
Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego dobrym pomysłem jest przestrzeganie zasad pokazanych przy użyciu puzzli również podczas codziennych, rodzinnych rytuałów.
Elementy gry planszowej mają krawędzie w dwóch, odmiennych kolorach: czerwona krawędź obrazka oznacza nieekologiczne zachowanie a zielona pokazuje prawidłowy sposób obchodzenia się z planetą Ziemią.

Podstawowe zasady gry:
Zadaniem dziecka jest połączenie w pary dwóch obrazków prezentujących te same postacie.
Zadaniem osoby dorosłej jest wyjaśnienie dziecku w prosty sposób różnic w zachowaniach postaci i wskazanie na obrazkach zachowań pożądanych z uwagi na ochronę środowiska.

Możliwe warianty gry wg. wieku:
1. Wiek: 2+
Osoba dorosła trzyma wszystkie puzzle z działaniami szkodliwymi dla środowiska (zaznaczona na czerwono krawędź puzzla) i nie pokazuje kart dziecku. Opisuje postać/postacie oraz czynność jaką wykonuje/ą dana/e postać/postacie na wybranym przez siebie obrazku.
Zadaniem dziecka jest znalezienie karty, na której są te same postacie wykonujące podobną czynność ale z poszanowaniem planety i mając na uwadze ochronę zasobów naturalnych.
Następnie dziecko łączy 2 elementy układanki w całość.
Gratulujemy dziecku i pokazujemy na obrazku zachowanie, które zasłużyło na szczególną pochwałę z uwagi na ekologiczną postawę jaką jest troska o klimat i środowisko (obrazek z zieloną krawędzią). Wyjaśniamy różnice w zachowaniach.
2. Wiek: 3+
W zależności od wieku i możliwości dziecka dorosły decyduje, czy wykorzystać wszystkie karty, czy zmniejszyć ich liczbę.
Dorosły odwraca wszystkie karty obrazkami do dołu. Powstaje w ten sposób gra planszowa dla dzieci memory. Dla ułatwienia gry dobrze jest poukładać elementy w sposób logiczny, np. równa liczba puzzli w rzędach (w pionie i poziomie)
Zadaniem dziecka jest wylosowanie 2 kart i zapamiętanie ich położenia a następnie odłożenie ich na swoje miejsce (o ile karty nie pochodzą z jednej pary) celem dalszego poszukiwania pasujących elementów tej układanki.
W przypadku, gdy gracz nie wylosuje 2 takich samych kartoników, oddaje kolejkę następnemu graczowi.
Osoba, która znajdzie dwa takie same obrazki, zachowuje je dla siebie i ma prawo do kolejnego ruchu.
Zabawa polega na zebraniu jak największej liczby par. Kończymy grę jak odkryjemy wszystkie pary, a jest ich max. 12. Wygrywa osoba, która zbierze największą ilość par.
3. Wiek: 4+
W zależności od wieku i możliwości dziecka dorosły decyduje, czy wykorzystać wszystkie karty, czy zmniejszyć ich liczbę.
Dorosły oddziela karty „złych zachowań” (czerwona krawędź na obrazku) od tych prawidłowych i umieszcza je np. w pudełku po butach.
Następnie rozkłada karty z działaniami korzystnymi dla środowiska (zielona krawędź na puzzlach) w miejscach w domu najbardziej odpowiednich dla czynności pokazanych na obrazkach
(np. element pokazujący, jak ważne jest zakręcenie kranu podczas mycia zębów umieszcza w pobliżu zlewu).
Dziecko wyciąga z pudełka kartę obrazującą szkodliwe działanie na rzecz środowiska i szuka zaginionego puzzla z obrazkiem, który jest przeciwieństwem wylosowanej karty.
Wygrywa gracz, który zbierze największą ilość par. Ekologia dla dzieci jeszcze nigdy nie była podana w tak przystępny sposób! 

NAGRODY

Hot Diggity Awards Winner 2021
Mom's Choice Awards
Pal Award
Pal Top Ten
The Nationa Parenting Center Seal of Approval
STEM.ORG AUTHENTICATED - EARLY CHILDHOOD PRODUCT
Toy Insider Winner - Top Summer Toys

INFORMACJE

WIEK: 2+

GRACZY: 2

24 PUZZLE

TEMATYKA

Oszczedzanie wody

oszczędzanie wody

oszczędzanie energii

oszczędzanie energii

recykling

recykling

zdrowa żywność

zdrowa żywność

zrównoważona mobilność

zrównoważona mobilność

NASZE GRY

bez plastiku

bez plastiku

materiały z recyklingu i w 100% do recyklingu

materiały z recyklingu i w 100% do recyklingu

materiały z certyfikatem FSC

materiały z certyfikatem FSC

pakowane w biodegradowalną folię

pakowane w biodegradowalną folię

Wyłączny dystrybutor:

Mamy to my Agnieszka Stępień
Pożarowa 3/16
03-309 Warszawa
kontakt@mamytomy.pl